Wybór języka: English version
Okolica

Miasto…

Gdańsk – miasto położone nad Morzem Bałtyckim, o wieloletniej historii. Jest to także miasto królewskie, swego czasu najludniejsze i najbogatsze w Rzeczypospolitej.
Gdańsk to morska stolica Polski, duży ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny, popularne centrum turystyczne. Z miejscowości tej wywodzą się znane publiczne osoby. Wśród najbardziej popularnych Gdańszczanin są m.in. astronom Jan Heweliusz, książę Adam Kazimierz Czartoryski, , polityk, noblista i prezydent RP Lech Wałęsa , twórca WOŚP Jerzy Owsiak, polityk, premier RP Donald Tusk, sportowiec Dariusz Michalczewski i wiele innych…
Wielkie znaczenie dla miasta ma największy na polskim wybrzeżu i całym południowym Bałtyku, stale rozwijający się port morski. Posiada również nowoczesny międzynarodowy port lotniczy oraz terminal obsługujący prom na linii Gdańsk - Nynashamn (Szwecja).

Atrakcje turystyczne…

W Gdańsku rozpościerają się urokliwe uliczki. Jest tu również wiele nastrojowych restauracji i kawiarni, gdzie można przyjemne odpocząć. W mieście funkcjonuje kilka teatrów, filharmonia, scena operowa, letnia scena muzyczna, trzy multikina oraz kilka mniejszych sal kinowych, popularne kluby młodzieżowe, puby i dyskoteki. Liczne muzea, koncerty, jarmarki, wystawy, uliczne spektakle teatralne dopełniają bogatą ofertę kulturalną, w której każdy, zależnie od zainteresowań i nastroju, znajdzie coś interesującego dla siebie.
Jest tu również wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Oto niektóre z nich: przejażdżki po gdańskich ścieżkach rowerowych, wycieczka do ogrodu zoologicznego, do słynnego Parku Oliwskiego, Parku Kulturowego Fortyfikacji Miejskich "Twierdza Gdańsk" z unikatowymi zabytkami architektury militarnej, do rezerwatu Wyspy Sobieszewskiej - to tylko niektóre propozycje. W samym sercu starówki znajduje się pływająca marina jachtowa. Miłośnicy sportów wodnych mogą uprawiać je na wodach Zatoki Gdańskiej lub na Opływie Motławy, znakomicie nadającym się na wyprawy kajakowe.

Znajdziemy tu czyste plaże ciągnące się na dwadzieścia trzy kilometrowej powierzchni - trzy zorganizowane kąpieliska i 130. metrowe molo to oferta dla amatorów relaksu nad morzem.

Na gdańskich plażach jest czynnych kilka stacjonarnych zjeżdżalni wodnych i zjeżdżalni dmuchanych przeznaczonych dla najmłodszych. Ponadto dla dzieci są dmuchane poduszki do skakania. Na plaży znajdziemy również boiska do siatkówki plażowej, a na plaży w Stogach - także do piłki nożnej.

Gdańsk stolicą bursztynu…

Niebagatelną rolę odgrywa w mieście specyficzna branża obróbki bursztynu. Gdańsk kultywuje wielowiekowe tradycje w tej dziedzinie i nie bez powodu zyskał miano światowej stolicy bursztynu. Pierwsze kolekcje bursztynu powstawały tutaj już w drugiej połowie XVII w. 

Tutejsi bursztynnicy stworzyli własną szkołę obróbki bursztynu, a jakość ich wyrobów nie ma sobie równej w świecie. Bałtycki bursztyn zwany sukcynitem to pochodząca sprzed 40 milionów lat stwardniała żywica kopalna zawierająca stosunkowo dużą domieszkę kwasu bursztynowego, która decyduje o jego wyjątkowych, leczniczych właściwościach. Gdańsk jest gospodarzem największych na świecie targów bursztynu AMBERIF i AMBERMART. Warto również odwiedzić pawilony targowe podczas corocznej wielkiej imprezy poświęconej bursztynowi. Już od dziesięciu lat Międzynarodowe Targi Gdańskie organizują Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF.

Copyright © 2010 Amber Apartments